Wysyłanie kwiatów na odległość

Przesyłki kwiatowe - wyślij kwiaty przez internet już dziś

Historia wysyłania kwiatów na odległość sięga początków XX-go a jak mówią inne źródła nawet końca XIX-go wieku. Wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych lub według innej teorii w Berlinie. Pierwsze przesyłki kwiatowe były przekazywane bezpośrednio z kwiaciarni do adresata. Niestety było to bardzo ograniczone terytorialnie ze względu na transport. Realizacja takiej przesyłki trwała nawet kilka dni przez co kwiaty nie docierały często w dobrej kondycji.  

Z początkiem XX-go wieku pojawiła się tak zwana poczta dostarczająca kwiaty, która była zrzeszeniem kilkudziesięciu kwiaciarni z Europy a także Stanów Zjednoczonych. Realizacja przesyłek kwiatowych na odległość była w tym czasie bardzo utrudniona ze względu na komunikację. Działało to za pośrednictwem telegrafu, później faxu jednak często trwało to bardzo długo-nawet do kilku tygodni. 

Dwie wojny światowe zahamowały rozwój tej branży jednak po 1945 roku znowu powstały zrzeszenia florystów, które realizowały przesyłki kwiatów na odległość. Wraz z rozwojem sposobów komunikowania się oraz coraz większą aprobatą tej formy przesyłania życzeń dostawa kwiatów rozwijała się w coraz większym tempie. Nazwa bądź goniec kwiatowy na stałe zapisała się w słownikach i z czasem nikogo już nie dziwiło, że można otrzymać kwiaty od kogoś nawet z innego kontynentu.

Coraz lepszy transport i dostępność kwiatów z najdalszych zakątków świata pomagały w dynamicznym rozwoju całej branży florystycznej a także wysyłki kwiatów w dowolne miejsce w kraju i za granicą. 

Kwiaciarnie z całego świata podejmowały współpracę ze sobą aby stworzyć sieć, która pozwoli dostarczać kwiaty w dowolne miejsce w jak najkrótszym czasie. W ten sposób piękna tradycja obdarowywania kwiatami drugiej osoby osiągnęła zasięg globalny pomimo że wysyłka kwiatów kojarzy się z czymś delikatnym i nietrwałym. Poprzez dobrą współpracę tysięcy kwiaciarni oraz profesjonalnych florystów usługa dostarczania kwiatów na trwałe wpisana jest w branżę florystyczną jako doskonały sposób na wyrażanie swoich uczuć i przekazywanie ich na odległość.

Pod koniec XX-go wieku wraz z rozwojem nowych technologii oraz internetu wysyłka kwiatów na odległość bardzo szybko się rozwijała i była coraz lepiej odbierana społecznie. Zaczęły powstawać wtedy tak zwane e-kwiaciarnie realizujące zamówienia kwiatów przez internet na wszystkie okazje bez wyjątku. Ilość kwiaciarni zrzeszonych w różnych sieciach sprzedaży wysyłkowej kwiatów bardzo szybko rosła co pozwoliło na docieranie do najodleglejszych zakątków danego kraju i na świecie.

W Polsce rozwój usługi dostarczania kwiatów nastąpił pod koniec XX-go wieku po zmianach politycznych, które pozwoliły na otwarcie naszego kraju na świat i lepszą komunikację między międzynarodowymi kwiaciarniami.

Dynamiczny rozwój dostawy kwiatów pod wskazany adres nastąpił wraz z ulepszaniem metod płatniczych co pozwoliło na skrócenie czasu dostaw kwiatów nawet do kilku godzin od momentu złożenia zamówienia. Szybkie przelewy między bankami, karty płatnicze oraz inne formy ekspresowego przekazywania pieniędzy spowodowały, że dzisiaj nie jest już problemem wysłanie życzeń wraz z kwiatami z dowolnego miejsca na świecie. Taka dostawa kwiatowa może być dostarczona szybciej niż każda inna przesyłka w dowolne miejsce w Polsce lub na świecie z zachowaniem idealnej świeżości. Jest to możliwe tylko dlatego, że współpraca i profesjonalizm między zrzeszonymi kwiaciarniami stoi na najwyższym poziomie.

Każde zamówienie kwiatów na odległość to indywidualny i skomplikowany proces jego realizacji. Szybkie podejmowanie decyzji oraz przekazywanie ich dalej do realizacji to klucz do ekspresowej dostawy kwiatów i zadowolenia klientów. Każda przesyłka traktowana jest jako ta najważniejsza a wykonanie jej przekazywane jest profesjonalnym florystom. Dostarczenie kwiatów do adresata odbywa się również indywidualnie, często kurier kwiatowy pokonuje kilkadziesiąt kilometrów aby dostarczyć zamówione idealnie świeże kwiaty do odbiorcy w jak najkrótszym czasie.

Kwiaty przesyłka w 100% internetowo czy to możliwe?

Wysyłka kwiatów w dzisiejszych czasach jest bardzo prosta. Wystarczy dostęp do internetu, klika minut na wybranie odpowiedniego bukietu lub bukietu wraz z prezentem, przekazanie życzeń oraz dokonanie płatności. W kilka chwil po złożeniu zamówienia przesyłka kwiatów zaczyna być realizowana. Można to zrobić z dowolnego miejsca na Ziemi dzięki łączności internetowej.

Zapraszamy do korzystania z tej formy przekazywania życzeń na odległość gwarantując pełny profesjonalizm wykonania i krótkie terminy realizacji. Zamówione kwiaty szybko będą dostarczone do adresata a zadowolenie i zaskoczenie obdarowanej osoby - bezcenne.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl