Sezonowość kwiatów

Wysyłka kwiatów to specyficzny rodzaj przekazywania życzeń. Niejednokrotnie każdy z nas zastanawia się jakie kwiaty wybrać na daną okazję ale mało kto wybierając je dobiera bukiet w zależności od pory roku. Nasza kwiaciarnia internetowa na bieżąco aktualizuje bukiety w zależności od dostępności kwiatów. Niektóre rodzaje kwiatów dostępne są okresowo a niektóre występują przez cały rok. Każda przesyłka kwiatowa przygotowana przez nasze kwiaciarnie idealnie odwzorowuje bukiet zamówiony przez klienta. Kwiaty sezonowe występujące w bukietach mieszanych jeśli nie są dostępne w danym momencie zamieniane są na inne, podobne kolorystycznie kwiaty. Taka informacja zamieszczona jest w opisie każdego bukietu składającego się z sezonowych kwiatów. Jest to bardzo ważne ponieważ często zdarza się, że dany rodzaj kwiatów jest niedostępny pomimo dobrze rozwiniętej ich dystrybucji na świecie. Ważne jest też to, że jeśli wybieramy kwiaty i chcemy zrobić komuś niespodziankę za pośrednictwem poczty z kwiatami starajmy się wybierać kwiaty, które w danym sezonie są dostępne. Dla przykładu tulipany dostępne są w okresie zimowo-wiosennym od stycznia do kwietnia. Wtedy to jest ich najwięcej, cena ich jest najniższa oraz co najważniejsze kondycja kwiatów w tym okresie jest najlepsza. Oczywiście sporadycznie można kupić tulipany w listopadzie, grudniu, maju czy w czerwcu lecz jakość ich w tym czasie nie jest najwyższa. Tak samo jest z pozostałymi kwiatami, które występują sezonowo. 

Planując zamówienie kwiatów przez internet lub tradycyjnie warto zaznajomić się z poniższą listą najbardziej popularnych kwiatów z podaniem ich okresu dostępności w ciągu roku.

Podstawowe rodzaje kwiatów dostępne w kwiaciarniach i poprzez usługę wysyłka kwiatów:

 1. Róże - cały rok
 2. Goździki - cały rok
 3. Anthurium - cały rok
 4. Chryzantemy - październik, listopad
 5. Margaretki, chryzantemy gałązkowe - cały rok
 6. Lilie - cały rok z małymi przerwami w okresie zimowym
 7. Gerbery - cały rok
 8. Eustomy - czerwiec do wrzesień
 9. Alstromerie - cały rok
 10. Storczyki cymbidium - od listopada do końca maja
 11. Irysy - od grudnia do maja
 12. Tulipany - od stycznia do końca kwietnia
 13. Słoneczniki - od czerwca do połowy września
 14. Piwonie - maj, czerwiec
 15. Lewkonia - maj do połowy czerwca
 16. Frezje - od połowy września do połowy czerwca
 17. Mieczyki - od sierpnia do października
 18. Hiacynty - od stycznia do kwietnia
 19. Kalie - od kwietnia do końca października
 20. Astry - od sierpnia do października
 21. Żonkile - od stycznia do kwietnia
 22. Amarylis - od grudnia do połowy marca

Powyższa lista podstawowych rodzajów kwiatów przybliża ich dostępność w zależności od pory roku i mamy nadzieję, że pomoże przy wyborze bukietu z naszej oferty kwiaty online. Jeśli nadal są wątpliwości jakie kwiaty wybrać służymy pomocą telefoniczną : +48 883 851 917 w godzinach od 8.00 - 18.00 od poniedziałku do soboty lub drogą mailową: kontakt@kwiaty-prezenty.pl. Nasza kwiaciarnia online pomoże niezdecydowanym i doradzi jakie kwiaty są najlepsze na daną okazję i o danej porze roku tak aby każda dostawa kwiatów była miłym zaskoczeniem dla adresata.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl