Kwiaciarnia Kamień Pomorski

Kamień Pomorski - miasto powiatowe położone nad Zalewem Kamieńskim. Historia miasta sięga IX wieku. Pełnił on w tym czasie funkcję portowego grodu obronnego. Do dziś zachowały mury obronne z czasów średniowiecza z Bramą Wolińską. W XII wieku powstała najstarsza na Pomorzu Zachodnim świątynia - Kościół św. Jana Chrzciciela. Dziś jest to katedra archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. We wnętrzu znajduje się gotycki ołtarz oraz unikatowe w skali całego kraju obrazy z XVI wieku słynnego malarza Łukasza Cranacha Straszego. Do zwiedzania udostępniony jest również katedralny skarbiec, gdzie znajdują się zbiór portretów, kolekcje rzeźb sakralnych kielichy mszalne i wiele innych eksponatów. Organy katedralne należą do najbardziej znanych w Polsce. Powstały w XVII wieku a piękne ich brzmienie można usłyszeć w piątek wieczorem w miesiącach od lipca do końca sierpnia w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Nazwa miasta wywodzi się od ogromnego głazu o obwodzie około 20 metrów znajdującego się w wodzie obok Wyspy Chrząszczewskiej.

W Kamieniu Pomorskim i okolicach nasza kwiaciarnia internetowa dostarcza przesyłki kwiatów i prezentów na każdą okazję. Twoje kwiaty zamówione w naszym sklepie wykonywane i dostarczane są przez profesjonalnych florystów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Kwiaty dostarczane są nawet w ciągu dwóch godzin od momentu złożenia zamówienia w naszej kwiaciarni online. Nasz kurier z kwiatami i prezentami zrealizuje każde zamówienie w Kamieniu Pomorskim i okolicach profesjonalnie i ekspresowo. Kwiaty-prezenty.pl to Twoja kwiaciarnia internetowa-sprawdź nas a na pewno nie będziesz żałował.

Przykładowe miejscowości do których dostarczamy kwiaty w rejonie Kamienia Pomorskiego: Mokrawica, Trzebieszewo, Michałowo, Giżkowo, Świerzno, Dargoszewo i wiele innych.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl