Co oznaczają róże herbaciane? Charakterystyka oraz symbol

Róże to kwiaty, które najczęściej kojarzą się z ukazywaniem miłości do drugiej osoby. W tym wypadku najczęściej mówi się o róży koloru czerwonego. Jednak kolorystyka róż nie kończy się tylko na czerwieni. Świat posiada o wiele bogatszy asortyment. Istnieją jeszcze róże herbaciane, które ze względu na swój kolor ma przypisane nieco inne znaczenie, chociaż nie do końca.

róże herbaciane

Kolor i zapach róży herbacianej

Swój kolor zawdzięczają połączeniu dwóch podstawowych barw – żółci i czerwieni. Bardzo często brane pod uwagę zaraz po czerwonych różach ze względu na piękno swych kwiatów i nieoceniony zapach, który przypomina aromat chińskiej herbaty.

Symbol róż herbacianych

Tak jak i róża koloru czerwonego tak i róża koloru herbacianego ma przypisane znaczenie. Uważa się, że ma raczej neutralne znaczenie, choć z pozytywnym wydźwiękiem. Niemniej róża herbaciana oznacza wyraz sympatii i radości dla drugiej osoby. Jako, że pierwszy kolor połączonych barw oznacza przyjaźń a druga miłość – kobieta, która została obdarowana tymi kwiatami powinna stwierdzić, że mężczyzna chce czegoś więcej w ich relacji. Poza tym są świetnym wyrazem wdzięczności owocnej współpracy i poświęconemu czasu.

Bukiet ślubny a róże herbaciane

Jednymi z najczęściej kupowanych kwiatów na ślub są zdecydowanie róże. Uroda kwiatów jest bardzo ważna i tym się głównie kierujemy. Świeże bukiety z róż herbacianych spiszą się idealnie na jesień, jako styl vintage. Te kwiaty świetnie komponują się ze stylizacją ślubną, dlatego polecamy spróbować tego połączenia.

 

Krótkie podsumowanie. Róże herbaciane choć trochę zapomniane to nadal mają swój urok. Przypisane znaczenie coś w sobie ma i warto nie ograniczać się do jednych odmian. Może się okazać, że trafny kolor róż znacząco wpłynie na określone relacje i emocje. Nie od dzisiaj wiadomo, że symbole czasem potrafią nieźle namieszać. Zapraszamy do zakupu w naszym sklepie! 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl